Botoks

Botoks uygulaması, Clostridium botulinum isimli bakterinin botulinum toksini kullanılarak sinir ve kas arasındaki kimyasal iletişimi kesen ve uygulanan bölgedeki kasların kasılmasını engelleyen bir çeşit kozmetik işlemdir.

Zamanla yüz kaslarımızın oluşturduğu sert mimiklere bağlı olarak deride ince kırışıklıklar meydana gelir. Botoks uygulaması sayesinde bu kırışıklıklara neden olan kasların geçici olarak kasılması engellenir ve daha genç bir görünüm elde edilir. Hedeflenen bölgeler alın kırışıklıkları, her iki kaş ortası ve kaz ayağı bölgeleridir. Botoks uygulaması alanında tecrübeli hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Kliniğimizde üst yüz botoksu, gummy smile, çene gamzesi, burun kırışıklıkları  (bunny lines-tavşan çizgileri), mezobotoks gibi uygulamalar yapılmaktadır. Uygun dozda uygun bölgelere yapılan işlem sayesinde yan etkilerden kaçınılarak doğal bir yüz görünümü elde edilir.

Etki 3-4 gün içinde başlar ve 10-14 gün içinde tam olarak görülür. Zamanla azalarak 3-6 ay  içinde kaybolur. Etki kaybolduktan sonra işlem güvenle tekrarlanabilir.